ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 290  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران بهزیستی آذربایجان غربی به ریاست رئیس دبیرخانه مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور

برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران بهزیستی آذربایجان غربی به ریاست رئیس دبیرخانه مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور

 مدیر کل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور در جلسه شورای مدیریت بحران آذربایجان‌غربی که با حضور مدیر کل بهزیستی استان و معاونان این اداره کل برگزار شد، گفت: تلاش می‌شود با همراهی و همدلی خیرین دغدغه‌های زلزله‌زدگان قطور را کاهش دهیم. 

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان‌غربی، محمدرضا کاظم زاده به تدوین پروتکل مدیریت بحران در سازمان بهزیستی کشور اشاره کرد و گفت: همسو با ابلاغ قانون مديريت بحران به دستگاه‌های اجرایی، پروتکل مدیریت بحران با توجه به رسالت سازمان بهزیستی کشور تدوین شده و در صورت تصویب در شورای مدیران به استان‌ها ابلاغ می‌شود.
 
کاظم‌زاده افزود: در این پروتکل فعالیت‌های حوزه‌های مختلف به تفکیک مشخص شده است.
 
مدیر کل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور از تأسیس مراکز مثبت زندگی با هدف برون‌سپاری بخشی از خدمات سازمان بهزیستی خبر داد و تصریح کرد: این خدمات شامل ثبت درخواست مددجویان، ارجاع به مراکز بالاتر و سایر دستگاه ها، شناسایی فعال جامعه هدف، انجام استعلامات، پیگیری های مورد نیاز جهت صدور پروانه فعالیت مراکز و ... است.
 
وی ضمن تشکر و قدردانی از پیگیری مدیرکل بهزیستی استان در برگزاری جلسات مدیریت بحران، خواستار تشکیل جلسات مدیریت بحران به صورت ماهانه  و گسترش برنامه‌های آموزشی و مانور با محوریت موضوع‌های پدافند غیرعامل شد و گفت: انتظار می‌رود آمادگی تیم‌های محب،  توانبخشی و مداخله در بحران و اورژانس اجتماعی و کیفیت خدمات به جامعه‌ هدف با گسترش مباحث آموزشی ارتقا یابد.
 
کاظم‌زاده بر ايمن‌سازی مراکز تحت نظارت بهزیستی تأکید کرد و افزود: لازم است کارشناسان در بازدید و نظارت‌های راهبردی با دیدگاه‌های تخصصی و پدافند غیرعامل موارد خطرآفرین را به مدیران مراکز هشدار دهند.
 
مدیر کل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران سازمان بهزیستی کشور با بیان این‌که همواره امکان جابه‌جایی مددجویان فراهم باشد، گفت: لازم است مدیران مراکز نیازهای اولیه را به اندازه یک هفته ذخیره کنند.
 
کاظم‌زاده‌، تعیین انبار مرکزی برای مدیریت بحران و توزیع عادلانه کمک‌های مردمی را ضروری دانست و افزود: استفاده از ظرفیت‌های بومی و خیرین و تعامل با دستگاه‌های اجرایی به ویژه بنیاد مسکن برای مدیریت بحران توصیه می‌شود.
وی همچنین به ابلاغ قانون مدیریت بحران به دستگاه های اجرایی اشاره و بر ضرورت اجرایی نمودن آن تاکید کرد.
 
مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در مناطق زلزله زده قطور خوی تصریح کرد: حضور بموقع و ارائه خدمات اجتماعی و توانبخشی در قالب تیم های محب در مناطق زلزله زده در دستور کار قرار گرفته است.
 
دکتر سعید فریور همچنین گزارشی از اقدامات و میزان آمادگی واحدهای تحت پوشش در خصوص کرونا ویروس ارائه کرد و افزود: در جلسات مختلف راهکارهای پیشگیری از ابتلای به این ویروس بررسی و به واحدهای تحت نظارت و ادارات تابعه طبق مصوبات ستاد ملی ابلاغ می شود.


کد خبر:  1555142
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: