ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2101  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


گروه های خودیار توان بخشی در 45 روستای تکاب تشکیل شد

گروه های خودیار توان بخشی در 45 روستای تکاب تشکیل شد

 رییس اداره بهزیستی تکاب گفت: گروه های خودیار توان بخشی معلولان با هدف توانمند سازی و اشتغال افراد دارای ناتوانی جسمی و حرکتی در 45 روستای این شهرستان تشکیل شده است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی به نقل از ایرنا؛ هوشنگ قربانی اظهار داشت: فعالیت این گروه ها با همکاری مددکاران و تسهیلگران بهزیستی و مشارکت مجتمع خدمات بهزیستی «آفتاب مهر» این شهرستان آغاز شده است و بر اساس آن برنامه های توانمند سازی معلولان مبتنی بر ایجاد گروه های خُرد در بستری از ظرفیت های بومی و محلی اجرا می شود.

 

وی با اشاره به ارتباط آموزشی و مشارکتی تسهیلگران بهزیستی با جامعه معلولان در روستاها در قالب این طرح بیان کرد: براساس این برنامه پس از شناسایی معلولان، اشتغالزایی معلولان متناسب با ظرفیت های محلی ایجاد شده و شوراهای توانبخشی، گروه های خرد مالی و صندوق های مالی توان بخشی با مشارکت معلولان تشکیل می شود.

 

رییس اداره بهزیستی تکاب ادامه داد: گروه های خودیار توانبخشی معلولان در قالب برنامه توان بخشی مبتنی بر جامعه موسوم به (CBR) راه اندازی شده و خدمات تخصصی پنج گانه آموزش، سلامت، معاش، درمان و اشتغال به معلولان و افراد دارای ناتوانی های جسمی، ذهنی، شنوایی و بینایی ساکن در روستاهای تکاب ارایه می شود.

 

قربانی با بیان اینکه مددکاران و تسهیلگران فعال در طرح توانمندسازی جامعه محور افراد دارای ناتوانی های جسمی نیز از معلولان توانمند و تحصیل کرده ساکن روستاها هستند، افزود: اجرای این طرح موجب تسریع در توانمند سازی معلولان و خانواده های آنان و خوداشتغالی مبتنی بر ظرفیت های محلی خواهد شد.

 

قربانی با اشاره به فعالیت مستمر گروه خودیار توان بخشی معلولان در 45 روستای تکاب های اظهار داشت: تلاش می کنیم این طرح سال آینده در 45 روستای دیگر این شهرستان اجرا شده و صندوق های مالی معلولان و گروه های خرد مالی نیز در این روستاها تشکیل شود.

 

 کد خبر:  1554746
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: گزارشات خبری شهرستانها
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: