ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 281  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


با مناسب سازی معابر و اماکن معلولین را به جامعه بازگردانیم

 با مناسب سازی معابر و اماکن معلولین را به جامعه بازگردانیم

 

سومین جلسه کارگروه مناسب سازی با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی، مدیرکل بهزیستی و سایر اعضا در محل استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در جلسه گفت: معلولین حرکتی و جانبازان بخشی از جامعه هستند و در عرصه‌های مختلف مشغول فعالیت میباشند و باید با مناسب سازی معابر و اماکن عمومی امکان ارتباط نزدیک با جامعه و محیط اطراف آنها را فراهم ساخت.

 

پیمان آرامون افزود: یکی از اصول اولیه زندگی حرکت و پویایی است و مشکلات و موانع ضمن گرفتن این حق طبیعی , مشکلات روحی را برای  این قشر از جامعه ایجاد میکند.

 

این مقام مسول با اشاره گزارشات دبیرخانه این کارگروه در خصوص وضعیت ارزیابی ساختمان های اداری و عمومی در حوزه مناسب سازی خاطرنشان ساخت:درآیین نامه های موجود در طراحی ساختمان ها، معابر و راهها استانداردهای طراحی و احداث تاکید شده و باید توسط مدیران، مهندسان ناظر مورد توجه باشد.

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی اظهار داشت: ساختمان های ادارات که از منابع اعتباری دولتی استفاده می کنند باید ضوابط مناسب سازی رعایت شودو در سایر ساختمان های دولتی و عمومی که پیش از این احداث شده نیز با تخصیص اعتبار نسبت به اصلاح ورودی ها و دسترسی به واحدهای داخلی اقدام  شود.

 

 مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گزارشی از نتایج ارزیابی وضعیت مناسب سازی دستگاههای اجرایی استان (پروژه شهید رجایی) در سال ۹۶ ارائه نمود.

 

دکتر سعید فریور نیز با تاکید بر رعایت اصول مناسب سازی به عنوان مطالبه جدی جامعه معلولین و افراد سالمند از  شروع مجدد این پروژه ها در ماههای خبر داد.

 

در این جلسه فرماندار اشنویه و شهردار سلماس به اقدامات انجام گرفته در راستای سهولت و دسترسی و مشکلات و موانع مناسب سازی در شهرستان و شهر خود اشاره نمودند.

 کد خبر:  1554609
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: