ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2120  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


افتتاح مرکز جامع مراقبت از خانواده در آذربایجان غربی

افتتاح مرکز جامع مراقبت از خانواده در آذربایجان غربی

 مرکز جامع مراقبت از خانواده (سامانه تصمیم) با حضور مدیرکل بهزیستی و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی در ارومیه افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ مدیرکل بهزیستی استان در مراسم آغاز بکار این مرکز با بیان اینکه ارائه خدمات مشاوره ای تخصصی برای خانواده های دارای اختلافات خانوادگی و طلاق های توافقی قبل از ورود به سیستم انتظامی و قضائی جهت پیشگیری از وقوع طلاق از جمله اهداف این مرکز بشمار می رود افزود: کنترل و کاهش طلاق و افزایش کیفیت زندگی و سلامت ازدواج و پیشگیری از آسیبهای مرتبط با طلاق و ازدواج از دیگر اهداف راه اندازی سامانه تصمیم است.

 

دکتر سعید فریور گفت: این مرکز بر اساس تفاهمنامه مابین سازمان بهزیستی و قوه قضائیه راه اندازی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه خدمات این مرکز رایگان است ادامه داد: احساس می کنیم که طلاق یک رخداد نیست که ناگهانی رخ دهد بلکه باید مانند جامعه پذیری کودکان به مرور در جامعه نهادینه شود، طلاق نیز مستثنی از سایر مسائل اجتماعی نیست و باید بصورت نقش پذیری از دوران کودکی در خانواده وجود داشته باشد.

 

فریور عملکرد مراکز مداخله در کاهش طلاق استان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: آمارها بیانگر آنست که مهمترین دلیل مراجعه به مراکز کاهش طلاق نبود مهارت ارتباطی زوجین برای حل تعارضات است و بر این اساس روانشناسان و مددکاران مراکز بهزیستی سعی در حل این مسئله دارند.

 

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با تقدیر از همکاری دادگستری استان، همکاری های بین بخشی را راهکاری موثر برای توانمند سازی خانواده ها و کاهش آسیبهای اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: سامانه تصمیم، فرصتی جدید برای کاهش طلاق و فراهم کردن مشاوره خانوادگی بشمار می رود.

 

گفتنی است معاون اموراجتماعی بهزیستی استان و رئیس بهزیستی ارومیه نیز در مراسم افتتاح سامانه تصمیم حضور داشتند.

 کد خبر:  1554607
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: