ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2194  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


پیشگیری از اعتیاد امری مردمی و نه دولتی است

پیشگیری از اعتیاد امری مردمی و نه دولتی است

 مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی پیشگیری از اعتیاد را امری مردمی و نه دولتی دانست و گفت: ضرورت دارد همه مردم ضمن رصد آسیبهای اجتماعی پیرامون خود در راه پیشگیری و مصون سازی گام بردارند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ دکتر سعید فریور در همایش اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در ارومیه با اشاره به اینکه شبکه پویا و پیچیده مواد مخدر با بهره مندی از توان شوم باندهای قاچاق و دشمنان قسم خورده فرصتی برای فرصت سوزی مسئولین و بی توجهی خانواده ها باقی نگذاشته است افزود: در حال حاضر اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و روانگردانها گسترش یافته و بایستی مردم به کمک سازمانهای مردم نهاد بشتابند و رویکردی فعالانه تر داشته باشند.

 

وی گفت: استفاده از ظرفیت سمن ها و صاحب نظران برای تحقق رویکرد اجتماعی شدن امر مبارزه و پیشگیری یک ضرورت انکار ناپذیر است.

 

رئیس کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: سال گذشته به مدد حمایت مسئولان ارشد کشوری و استانی این کمیته توانست با برگزاری 13 جلسه 40 برنامه را اجرایی کند.

 

دکتر سعید فریور محله امن، مدرسه پویا، توجه به محیط های روستایی، فعالیتهای سمعی و بصری با رویکرد خلاقانه، کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گُل، برپایی نمایشگاههای تخصصی و کارگاههای علمی را از جمله برنامه های سال گذشته کمیته فرهنگی پیشگیری عنوان کرد.

 

این مقام مسئول افزود: سال گذشته 125 هزار و 126 خانوار تحت پوشش برنامه های آگاهسازی قرار گرفتند.

 

مدیرکل بهزیستی استان تصریح کرد: سال گذشته 600 هزار نفر در محیط های مختلف کارگری، محلات شهری و روستایی، مدارس و دانشگاهها تحت آموزش قرار گرفتند.

 

دکتر فریور راه اندازی مراکز درمان و کاهش آسیب معتادین از جمله مراکز سوء مصرف مواد، مراکز اقامتی، راه اندازی مراکز سرپناه شبانه برای معتادین کارتن خواب و پرخطر، ساماندهی معتادین بهبود یافته و فاقد حمایت خانواده، ارائه خدمات مددکاری، فنی و حرفه ای،مشاوره شغلی و روانشناسی و پرداخت یارانه درمان اعتیاد به مراکز درمان برای 2 هزار و 150 معتاد بی بضاعت را از دیگر برنامه ها و فعالیتها در راستای پیشگیری و درمان اعتیاد برشمرد.

 

رئیس کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ادامه داد: اجرای برنامه های مختلف در بازه زمانی مختلف موجب شده تا استان به لحاظ شیوع شناسی اعتیاد از رتبه 4 در سال 90 به رتبه 22 در سال 94 تنزل یابد که افتخار بزرگی است.

 

دکتر سعید فریور تقویت رویکرد اجتماعی، توجه به برنامه های نو و خلاقانه، استفاده از ظرفیت رسانه ها و سمن ها را رمز مصون سازی در برابر اعتیاد عنوان کرد و گفت: سنگر مبارزه با افیون اعتیاد سنگری پاک و مقدس است و می طلبد بیش از پیش اهتمام ورزیم.

 

در ادامه این همایش که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی برگزار شد 5 تن انواع مواد مخدر غیر دارویی امحا و از سایت خبری کمیته فرهنگی پیشگیری رونمایی و همچنین از فعالین عرصه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد تقدیر شد.کد خبر:  1554359
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: