ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2174  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


آغاز بکار کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گل در آذربایجان غربی

آغاز بکار کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گل در آذربایجان غربی

در مراسمی با حضور مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی، مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری،جانشین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر،سازمانهای مردم نهاد و خبرنگاران رسانه های گروهی کارزار رسانه ای پیشگیری از مصرف گل در آذربایجان غربی شروع بکار کرد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی در این مراسم با بیان اینکه ماده مخدر گل همان اندازه که اسم خوشایندی دارد یکی از خطرناکترین موا د مخدری است ک متاسفانه این روزها در دست جوانان می چرخد و به اسم یک روانگردان طبیعی خرید و فروش می شود.

دکتر سعید فریور گفت: سن مصرف گل به نوجوانی رسیده و چون خانواده ها اطلاع دقیقی درباره این مخدر ندارند و جوانان نیز بر اثر تبلیغات ماهواره ای و فضای مجازی تصور دارند این ماده مخدر گیاهی و بی ضرر است لذا سازمان بهزیستی به منظور آگاهی بخشی به مردم و پیشگیری از افزایش مصرف آن کارزار رسانه ای را در 13 استان کشور راه اندازی کرده است.

وی افزود: این کارزار در شهرهای ارومیه،خوی و مهاباد با دایر کردن 25 پایگاه اجتماعی و بسیج نمودن رسانه های مکتوب،مجازی و خبرگزاری ها و رسانه ملی کار خود را در مدت زمات سه روز انجام می دهد.

فریور با اشاره به اینکه ماده مخدر گل به درمان جواب خوبی نمی دهد راهکار موثر را در اهتمام به پیشگیری دانست و گفت: با توجه به اقدامات خوبی که در بحث مبارزه با مواد مخدر در استان انجام یافته سوداگران مرگ از کشت شاهدانه به عنوان ماده اصلی گل در مزارع ناامید شده و روی به کشت گلدانی نموده اند که نیاز است تا مردم نسبت به عواقب مصرف این ماده پر خطر آگاهی یابند.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با تقدیر از نقش رسانه ها در آگاهی بخشی به مردم خاطرنشان کرد: با ارزیابی انجام گرفته توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی در شیوع شناسی اعتیاد از ربته چهار کشوری در سال 90 به رتبه 22 در سال 94 رسیده و این اتفاق بزرگ و مبارک مرهون اهتمام دستگاههای مختلف عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و رسانه ها است.

دکتر سعید فریور تصریح کرد: سال گذشته بهزیستی توانست با ایجاد و حضور در 140 محیط مختلف زا طریق آموزش و محلات اجتماع محور 500 هزار نفر را در بحث پیشگیری از اعتیاد تحت پوشش قرار دهد.

 

 کد خبر:  1554281
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: