ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2209  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


بیانیه دبيرخانه شوراي فرهنگي بهزيستي آذربايجان غربي به مناسبت روز بزرگداشت شهدا

بیانیه دبيرخانه شوراي فرهنگي بهزيستي آذربايجان غربي به مناسبت روز بزرگداشت شهدا

دبيرخانه شوراي فرهنگي بهزيستي آذربايجان غربي به مناسبت روز بزرگداشت شهدا بیانیه ای صادر کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل بهزيستي آذربايجان غربي، متن پیام به شرح ذیل است:

 

هر شهید پرچمی برای استقلال و شرف این ملت است.

مقام معظم رهبری

 در روزهای واپسن سال،عطر دل انگیز پاسداشت شهدا به مشام عاطفه مان می رسد که در این تقارن جان افزا به یادواره هایی از یک تاریخ رشادت و یک عمر از خودگذشتگی می رسیم . زیباترین تاویل و شرح معنی از شانیت و منزلت شهدا را می توان در فرمایشات مقام معظم رهبری یافت آنجا که معظم له خون شهیدان را تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی برمی شمارند .

 اساسا نگاه منصفانه داشتن به رشادت های مردان و زنان ایرانی که  افق اندیشه و بیکرانگی تدبیرشان خود دیوان مزین شده به ایمان توحیدی است ، مجالی به عمق یک تاریخ را می طلبد که در این گذر ،گاهی با نگاهی ژرف به مفهوم غنی ایثار و شهادت نه تنها ابعاد جامعه شناختی و دین دوستی پنهان در ضمیر این معنا متبلور می شود که درسی عبرت آموز و فرهنگی پویا و متعالی را نیز به منصه ظهور می رساند .

شهادت ماحصل سلامت روان و دارا بودن روح شجاعت و انتخاب آگاهانه یک جامعه است . که همانا این انتخاب ریشه در قدرت ،قوت ، صبرو پویایی یک جامعه دارد.

حقیقتا در افق بیکرانگی منشور انقلاب اسلامی اگر فرهنگ ایثار و شهادت نبود هیچگاه ماوایی پر دوام و پر صلابت نمی داشتیم که شاید خود را در بیراهی دشمن دوست گرفتار سیلاب های عظیم تهاجمات گوناگون می دیدیم.نکوداشت شهدا در حقیقت تجلی فرهنگ جوانمردی ،از خودگذشتگی و رشادت های انسان هایی است که عشق را در مکتب توحید آموختند و در راه رستگاری گام بر جاده امن الهی نهادند. استان شهيد پرور آذربايجان غربي به خود مكي بالد كه براي داوم و صلابت اين نظام مقدس 12 هزار شهيد گلگون كفن را تقديم نموده است.

در مرور تاریخی ادوار گذشته این کهن مرز و بوم  در می یابیم که در مقاطع حساس و سرنوشت ساز، شهیدان در روند شکل گیری افتخار آفرینی ها و پیروزی های بزرگ نقش بسزایی داشته اند و رمز جاودانگی این گوهران صدف زندگی در دریا دلی و اعتقاد راسخ شان به دیانت  و ترک تعلقات دنیای فانی است و امروز ميهن وامدار شهداي مدافع حرمي چون شهيد حججي ها و شهيدان مصطفی قاسم‌پور و اسماعیل شجاعی است.

ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدان محمد رضا عليزاده و اباذر جلال زاده از مجموعه بهزيستي استان يقين داريم كه  آبروی دین و آزادی مان از صدر اسلام تا کنون مرهون خون طیبه شهداست پس بر نسل امروز و همین طور نسل های آتی پاسداشت و ارج گذاری به راه شهدا ، وظیفه ای خطير بشمار مي رود.کد خبر:  1554245
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: