ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2218  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


آگاهسازي عمومي ركن اساسي كاهش آسيبهاي اجتماعي

آگاهسازي عمومي ركن اساسي كاهش آسيبهاي اجتماعي

 معاون امور اجتماعي بهزيستي آذربايجان غربي با تاكيد بر نقش آموزش و آگاهسازي معتقد است با اهتمام به اين دو مقوله مي توان زمينه كاهش آسيبهاي اجتماعي را فراهم نمود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل بهزيستي آذربايجان غربي؛ دكتر مهرداد مطلبي در نشست خبري بمناسبت هفته بهزيستي با اشاره به نقش بسترسازي بهزيستي در خصوص پيشگيري و كاهش آسيبهاي اجتماعي اظهاركرد: ارائه آموزش مهارتهاي زندگي با تاكيد بر نقش خانواده ها و نيز حساس سازي رسانه هاي به اجراي برنامه هاي آگاهسازي مي تواند ضمن كاستن از روند روبه رشد آسيبها زمينه هاي صيانت خانواده ها را نيز فراهم سازد.

وي گفت: حوزه امور اجتماعي بهزيستي با فعاليت در 4 محور مختلف از جمله كودكان و نوجوانان 29 هزار كودك را در 738 مهد شهري و روستايي تحت تعليم دارد.

مطلبي توسعه و تجهيز مهدها بويژه كمك به تأسي مهدهاي كودك در مناطق آسيب خيز را از جمله رويكردهاي سالجاري عنوان كرد و افزود: در اين راستا امسال 20 مهد كودك در مناطق آسيب خيز تاسيس مي شود.

معاون امور اجتماعي بهزيستي استان توسعه مهدهاي روستايي و ارائه يك وعده غذاي گرم به مهدهاي روستايي و مناطق محروم را از ديگر فعاليتهاي اين معاونت برمشرد  و تصريح كرد: در خصوص بيمه زنان سرپرست خانوار نيز يك هزار و 624 زن سرپرست خانوار تحت پوشش هستند.

وي همچنين اظهار کرد: 4 هزار کودک بازمانده از تحصیل در آذربایجان غربی شناسایی شده است.

مهرداد مطلبی تصریح کرد: اولویت بهزیستی در ساماندهی کودکان بازمانده از تحصیل گروه سنی دوران ابتدائی است که اولويت اول حدود 1700 نفر از آنان با پرداخت هزینه تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت بازگردانده می‌شوند.

وی افزود: 290 کودک بی‌سرپرست یا بد سرپرست در مراکز بهزیستی استان نگهداری می‌شوند و 288 نفر نیز امدادبگیر این سازمان هستند و 4 مرکز با 22 نوع فعالیت به جامعه هدف خدمات ارائه می‌کنند که به زودی 10 مرکز دیگر راه اندازی می‌شوند.

مطلبی با اشاره به اينكه  در سه ماهه نخست امسال 84 کودک کار ساماندهی شدند خاطر نشان كرد:1000 کودک که والدین آن‌ها از درآمد پایینی برخوردارند از شهریه رایگان در مهدهاي كودك استفاده کرده و 5 هزار و 525 خانواده نیز مستمری دریافت می‌کنند.

وی افزود: هم اکنون با اجرای طرح آماده سازی شغلی بانوان مددجو 692 زن مهارت حرفه‌ای فراگرفته و مشغول به فعالیت شده‌اند.

مطلبی گفت: یک هزار 999 کودک دوقلو نیز تحت حمایت بهزیستی آذربایجان غربی قرار دارند و علاوه بر آن 284 دانشجو نیز مستمریه و شهریه دریافت می‌کنند.کد خبر:  1552673
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: