ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2241  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


ارائه خدمات توانبخشي بهزيستي با محوريت خانواده ها

ارائه خدمات توانبخشي بهزيستي با محوريت خانواده ها

معاون توانبخشي بهزيستي اذربايجان غربي معتقد است كه ارائه خدمات توانبخشي به معلولان در محيط خانواده بسيار اثرگذار تر از محيط هاي مراكز است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل بهزيستي اذربايجان غربي؛ ايرج عبدالله پور در جمع خبرنگاران بمناسبت هفته بهزيستي با تاكيد بر اينكه رويكرد بهزيستي در ارائه خدمات به معلولان خدمات خانواده محور است اظهاركرد: با رويكرد خدمات خانواده محور خدمات توانبخشي در كنار خانواده به معلولان ارائه مي شود چرا كه معتقديم مشاركت و همراهي خانواده ها در اين مسير نتايج به مراتب بهتري را در پي دارد.

وي افزود: در سال گذشته به ميزان 12 ميليارد و 800 ميليون ريال وسايل كمك توانبخشي، 3 ميليارد ريال وسائل بهداشتي مورد نياز به جامعه هدف اهدا شد.

عبدالله پور تعداد مراكز شبانه روزي توانبخشي را 33 عدد عنوان كرد و گفت: در ين مراكز يك هزار و744 نفر از سالمندان، بيماران رواني،معلولين ذهني بالاي 14 سال و معلولين جسمي حركني نگهداري مي شوند.

معاون توانبخشي بهزيستي استان ظرفيت 40 مركز روزانه را نيز يك هزار و27 نفر دانست و افزود: به 690 معلول ضايعه نخاعي تحت پوشش سال گذشته حق پرستاري پرداخت شده است.

اين مقام مسئول حمايت از دانشجويان و دانش آموزان تحت پوشش را از ديگر فعاليتهاي بهزيستي برشمرد و خاطرنشان كرد: به 418  دانشجوي تحت پوشش سال گذشته 7 ميليارد و 760 ميليون ريال و به 2 هزار و 809 دانش آموز تحت پوشش نيز يك ميليارد و 390 ميليون ريال كمك هزينه تحصيلي پرداخت شده است.

عبد الله پور ارائه خدمات توانبخشي مبتني بر جامعه به روستاهاي استان با اولويت معلولانی كه تاكنون خدمات نگرفته اند و پرداخت كمك هزينه كاشت حلزون را از ديگر اقدامات اين معاونت برشمرد و گفت: در سه ماهه نخست امسال 14 مورد كاشت حلزون به مراكز درماني در آذربايجان شرقي و تهران معرفي شده اند.کد خبر:  1552672
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: