ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
چاپ  
آرشیواخبار
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2178  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


بیش از 2 میلیون نفر تحت آموزش برنامه آگاهسازی پیشگیری از معلولیت قرار گرفتند

 بیش از 2 میلیون نفر تحت آموزش برنامه آگاهسازی پیشگیری از معلولیت قرار گرفتند

 کارشناس مسئول برنامه کشوری آگاهسازی پیشگیری از معلولیت ها با اشاره به اینکه این برنامه جمعیت 15 تا 45 ساله را تحت پوشش دارد اظهارکرد: سال گذشته 2 میلیون و 329 هزار نفر از این گروه جمعیتی تحت آموزش قرار رگفتند که در مقایسه با سال قبل از آن 46 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ آرین رستمی در حاشیه کارگاه کشوری ارزشیابی آگاهسازی پیشگیری از معلولیت ها ویژه کارشناسان مسئول برنامه در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: جامعه هدف این برنامه شامل مدارس،نهضت سواد آموزی،محیط های محلی و کارگاهی و دانشگاهی را شامل می شود.

وی با بیان اینکه 710 هزار و 707 نفر از دانش آموزان مقطع دهم و سوم دبیرستان سال گذشته بر اساس تفاهمنامه منعقد شده با آموزش و پرورش  تحت آموزش قرار گرفتند افزود: این تعداد 123 درصد بیشتر از سال قبل بوده است.

رستمی گفت: از مجموع افرادی که سال قبل تحت آموزش قرار گرفتند 75 درصد را بانوان و 25 درصد را آقایان شامل می شد که درصدد هستیم این آمار را برابر کنیم.

کارشناس مسئول برنامه کشوری آگاهسازی پیشگیری از معلولیت ها اولویت سالجاری این برنامه را مدارس عنوان کرد و گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته به ترتیب مدارس روستایی،شبانه روزی،مناطق حاشیه نشین و مدارس شهری در اولویت برنامه آگاهسازی قرار دارند.

وی با اشاره به نقش مهم رسانه ها در آگاهسازی تصریح کرد: متاسفانه صداوسیما هزینه های زیادی را طلب می کند و دغدغه مندی در این خصوص در صداوسیما وجود ندارد امیدواریم همت صداوسیما از انتشار یک زیرنویس فرا تر برود چرا که برای نهادینه سازی نیازمند فرهنگسازی بیشتری هستیم.

رستمی توجه به فضای مجازی و کمپین های چند رسانه ای را از جمله برنامه های سال آینده برشمرد.کد خبر:  1552657
فرستنده: behzisty-ag.ir Admin
گروه: اخبارورویدادهای سازمان
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above: